شیطان پرستی و موسیقی

 

کنسرت بزرگ شیطان

 

 وحید آقامحسنی


 satanic

 چکیده:

 

این مقاله به این پرسش می پردازد که گروه های شیطان پرستان از طریق موسیقی چگونه افکار و عقاید خود را منتقل میکنند ؟

 

کلمات کلیدی:

 

موسیقی. شیطان . شیطان پرستی . ضد مسیح . مرلین منسون .

 

مقدمه:

 

شیطان با همه عظمتش در طول تاریخچنین انسجامی نداشته است و در مقابل جبهه حق همچنین صلابت و انسجامی از خود نشاننداده است.
حجم علائمى که در فرهنگ و اقتصاد غرب مى‌‏بینم تا حد بسیار زیادى شیطانى است و حتی
خود غربى‌‏ها نمى‌‏دانند که شیطان را می‌‏پرستند.
همان نمادى که در حج توسط حجاج با سنگ زده می‌‏شود در تمام میادین اصلی اروپا و آمریکا وجود دارد که نام آنها "اوبلیسک" است و هفده ابلیسک که به نام خدای راه و خورشید نامیده
می‌‏شوند روبروى واتیکان قرار دارد که یکی از آنها در وسط میدان نصب کرده‌‏اند یعنی حتی محور عمل کلیسای کاتولیک هم شیطان است و بالای آن ابلیسک صلیب را به‌‏عنوان نماد مسیحت نصب کرده‌‏اند و همه شیطان‌‏پرستی می‌‏کنند بدون اینکه بدانند.

شیطان موفق شده با فرایند هنر پست‌‏مدرن در موسیقى پست‌‏مدرن و سینماى پست‌‏مدرن، زمینه‌‏هایى را فراهم کند تا بر دورانی که در آن، ترس از مدرنیزم موضوعیت پیدا کرده حاکم شود.

دوران" پست‌‏مدرن" و "مدرن" تمام شده و وضعیت "ترنس‌‏مدرن" آغاز شده است، اولین فیلم سینمایی "ترنس‌‏مدرن" فیلم "کنستانتین" بود که اولین فیلم شیطانى از این جنس است. (حسن عباسی)

  

 مرلین منسون

در اینجا به تحلیل آثار هنرمندی میپردازیم که خود را ضد مسیح میخواند و به نوعی مروج شیطان پرستی است.

 

مرلین منسون در دیداری که با آنتوآن لاوی موسس کلیسای شیطان داشت توسط لاوی عنوان کشیش را دریافت کرد. که در کلیسای شیطان به معنای کسی است که مورد احترام کلیسا است.

 

شیطان پرستان لاویی

این نوع از شیطان پرستی بر مبنای فلسفهٔ آنتوآن لاوی که در کتاب "انجیل شیطان" و دیگر آثارش آمده است تشکیل شده است. لاوی موسس کلیسای شیطان (1966) بود و تحت تاثیر نوشته‌های فردریک نیچه، آلیستر کرالی، این رند، مارک د سید، ویندهام لویس، چارلز داروین، امبروس بیرس، مارک تواین و بسیاری دیگر بوده است. "شیطان" در نظر لاوی موجودی مثبت بوده در حالی که تعالیم خداجویانه کلیساها را مورد تمسخر قرار داده و به مسائل جهان مادی نیز اعتنایی نداشت.

یک شیطان پرست لاویی، خود را خدای خود میداند، آیین مذهبی این گروه از شیطان پرستان بیشتر شبیه به فلسفه میجیک کراولی با دیدی جلوبرنده به سمت شیطان پرستی است. یک شیطان پرست لاویی مدعی آن است که کسانی که خودشان را با شیطان پرستی هم ردیف میدانند نباید به طرز فکر گروهی خواص وفادار باشند و آنها را از لحاظ اخلاقی قبول نداشته باشند. و در ازای آن گرایشات انفرادی داشته باشند و من تبع باید به طور دائمی یک سر و گردن بالاتر از کسانی باشند که خود را از لحاظ اخلاقی، قوی میدانند. و در بشر دوستی ]گمراه[ خود، بدون تامل عمل کنند.

 

منسون یک خواننده ی آنتی کرایست و ضد مسیح (دجال) است و دارای فلسفه ای منفی باف است(در رابطه با دنیا) . . نکته جالب اینکه او در یک مدرسه مذهبی ( مسیحی) تحصیل می کرد. او دارنده مدرک استادی در رشته فلسفه میباشد ..

 او در بین جهانیان القاب و بحث های گوناگونی دارد.بعضی ها او را شیطان بزرگ مینامند بعضی دیگر به او فرستاده شیطان میگویند گروهی او را دلقکی رنگ کرده مینامند ..در بین جوانان ما هم همچین مساله ای وجود دارد که اکثرا بخاطر استیل خاص اوست. خیلی ها هم فکر میکنند که فقط او یک شیطان پرست بیهویت است ..

 

او با استیل خاص خودش طرفداران زیادی کسب کرده که دیده میشود درکنسرت هایش برای او خود کشی هم میکنند.ولی همین استیل برای او منتقدان زیادی کسب کرده که در مصاحبه هایش که یکی از آنها با آقای مایکل مور از منتقدان بزرگ آمریکا هست و چندی پیش در شبکه یک ایران هم پخش شد میگوید که طریقه تیپ من برای این است که با طن پست انسان را به آنها نشان دهم وبگویم زیر آن لباس های زیبایشان چه چیزی وجود دارد.در ضمن او هرچیزی که ایجاد توجه کند نیز در گریم خود اضافه میکند.

 

عقاید او که همه آنها در موزیک های او به نمایش در میاید این را حاکم است که انسان را پست ترین موجود خلق شده مینامد و دیگری این است که خود را خدا میداند و میگوید هرکس خدای خودش است.(او دشمن دین مسیح نیز هست تا حدی که در یکی از کنسرتهایش انجیل را هم پاره کرد).او برای خود گروهی نژاد پرست تشکیل داده که خود را رهبر آن گروه کرده و با طرفداران خود در آن فعالیت میکند.در ضمن او با سیا ست های امریکایی ها نیز مخالف است.

 

 

منابع :

 

1.      توسلی ،بابک ؛مقاله شیطان درموسیقی غرب ،نشریه نگاه تازه ،شماره سوم وچهارم ،ص147.

2.       

سخنرانی دکتر حسن عباسی با عنوان " شیطان‌شناسی مدرن و عینیت یافتن شیطان در قرن

21"

3.  عبداللهی خوروش ،حسین ؛تأثیر موسیقی برروان واعصاب ،ناشر:بنگاه مطبوعاتی مطهر اصفهان.

 

 

4- Manson, Marilyn. The Long Hard Road out of Hell, HarperCollins, 1998. ISBN 0060987464

 

5-Baker, Greg. Manson Family Values. Miami New Times, July 20, 1994.

 

6-Strauss, Neil. A Band To Scare Parents With. Longview (TX) News-Journal, May 18, 1997.

 

/ 6 نظر / 76 بازدید
حمیدرضا

با درود بر شما امشب پرم از وهم يقين و شک اما چه کنم با کمی و خامی خواهم نظری سوی خدا کردن گويم سخنی پخته و خيامی از دوری تو شکوه کنم يارب کين هجر شده قاتل ايمانم گويند تويی خالق نيکی ها من غمزده از خلقت شيطانم با امید پیروزی روزافزون شما

حامد

سلام ..مطالبت جالب بود... ولی اگه سعی کنی دست از طرفداری برداری خيلی بهتره

جودی آبوت

سلام خوب بد نيست اطلاعاتتو ميگم . راستی اگه دوست داشتی دوست دارم که بهم کمک کنی آخه می دونی من دارم يه فيلم می سازم که به اطلاعاتت نيازمندم و موفق باشی اگه خواستی واسم پيغام بذار خيلی خوشحال می شم

داتیس

چیزهایی که این مطلب درباره (ابلیسک) نوشته غلطه داداش . اصل لغت ابلیکس میباشد وآن هم چیزی نیست جز قسمتی از معماری بناهای مصر باستان که مصریان عقیده داشتند که خورشید شبها در نوک آن استراحت میکند و بعد ها تعداد زیادی از آنها به توسط رومیان جابجا شده و به اروژا برده شد ... همین .این چه ربطی به شیطان داره ؟!!! پس ستونهای تخت جمشید هم باید به حساب همون رمی جمره گذاشت .

داتیس

سلام با عذرخواهی به این علت که تلفظ کلمه گفته شده همونه که شما گفتید و من اشتباهم رو قبول دارم .اما این بنا هیچ ربطی به شیطان و شیطان پرستی نداره .قدمت نمونه های اولیه این ابلیسکها به 4000 سال قبل در مصر برمیگرده در حالیکه حضرت ابراهیم زمانی که گفته شده به شیطان در محل رمی جمره سنگ پرتاب کرد اثری از این جور بناها در اونجا نبوده و اعراب واسه خودشون اومدن و این رو کردند نماد شیطان در حالیکه در مصرباستان اصلا تعریف دیگری داشته. این بنا هم نوعی از معماری جهانه و نمیشه اون رو به رمی جمره مربوط داد چون خیلی از اون قدیمیتره نزدیک 2000 تا 3000 سال.

prancess

کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خوام.کارم انجام شود ۵۰۰ شیرینی میدم .فرنیا هستم شماره تماسم 09391393015 هست